Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

Aktualności

12 stycznia 2020 08:59 | Aktualności

Wigilia szkolna

W tym roku, uroczysta akademia, wprowadzająca nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyła się w czwartek 19 grudnia.

W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie klasy piątej, którzy przygotowali inscenizację pt. „A z narodzeniem Jezusa było tak…”, pod opieką pani katechetki – Małgorzaty Masłowskiej. W interesujący sposób przedstawili sceny, które rozgrywały się na tle ubogiej, betlejemskiej stajenki i przypominały o historii narodzin Pana Jezusa. Na scenie pojawiła się Maryja z Dzieciątkiem na ręku w towarzystwie świętego Józefa, nie zabrakło również podstępnego diabła, bezwzględnej śmierci, aniołów, pasterzy i kolędników. Wszystko odbywało się przy pięknym śpiewie szkolnego chóru prowadzonego przez pana Zbigniewa Budzińskiego, który zadbał także o akompaniament i podkład muzyczny. Po przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor i złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

     Natomiast w piątek- 20 grudnia, odbyła się wspólna wigilia szkolna dla wszystkich uczniów. W tym dniu, pan dyrektor zorganizował dla wychowanków naszej szkoły wigilijne spotkanie, które odbyło się na sali gimnastycznej- najpierw dla klas 4-8, a następnie dla klas 0-3. Spotkaniom towarzyszyło składanie najserdeczniejszych życzeń i dzielenie się opłatkiem. Każdy mógł oczywiście skosztować wigilijnych potraw. Spotkanie zakończyło się wspólnym, radosnym śpiewaniem tradycyjnych kolęd.

 

button_galeria.gif

Przeczytano: 291 razy. Wydrukuj|Do góry