Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

Aktualności

13 listopada 2019 23:02 | Aktualności

Wizyta Księdza Biskupa- Mariana Florczyka.

W dniu 7 listopada br. parafia pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny i Świętego Mikołaja B.W. w Chełmcach przeżywała wizytację kanoniczną Księdza Biskupa- Mariana Florczyka.

W ramach tej wizytacji Jego Ekscelencja odwiedził szkoły znajdujące się na terenie parafii.

Zagościł także w Szkole Podstawowej w Chełmcach. Ksiądz Biskup, na spotkanie, przybył w towarzystwie proboszcza naszej parafii - księdza kanonika Stanisława Malca, a także sekretarza - księdza kanonika Grzegorza Jędrzejczyka. Wszyscy goście zostali przywitani uroczyście prze z pana dyrektora - Jarosława Kobieca. Potem, przy dźwiękach muzyki oraz słów pieśni : „Oto jest dzień, który dał nam Pan”, zaśpiewanej przez całą społeczność szkolną, Ksiądz Biskup  udał się na salę gimnastyczną, gdzie spotkał się  z uczniami, nauczycielami, pracownikami obsługi oraz rodzicami. Niecodzienna uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora, skierowanego w stronę Księdza Biskupa. Później głos zabrali również uczniowie, którzy, w formie krótkich wierszyków, powitali w naszych progach szanownego gościa. Następnie Ksiądz Biskup skierował pasterskie słowo do wszystkich zebranych. Wskazał na znaczenie mocnej wiary jako elementu koniecznego na drodze do prawdziwego szczęścia. Podziękował także Panu Dyrektorowi i nauczycielom za kształtowanie osobowości młodych ludzi.

Na koniec Ksiądz Biskup udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa. Natomiast przedstawiciele uczniów naszej szkoły złożyli na ręce Księdza Biskupa kwiaty w podziękowaniu za tak niecodzienną wizytę oraz słowa błogosławieństwa.

Następnie Ksiądz Biskup Marian Florczyk spotkał się z nauczycielami naszej szkoły.

 

button_galeria.gif 

Przeczytano: 308 razy. Wydrukuj|Do góry