Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

Aktualności

04 października 2019 05:11 | Aktualności

Głośne Czytanie w szkolnej bibliotece

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Z tej okazji w bibliotekach w całej Polsce odbywa się wiele imprez propagujących głośne czytanie dzieciom.

Nasza szkoła również przystąpiła do akcji głośnego czytania, wykorzystując materiały przygotowane przez sieć sklepów „Biedronka”: książeczkę Gang Słodziaków „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” oraz plansze do codziennego czytania.

Kilka dni wcześniej, przed rozpoczęciem akcji, została przygotowana okolicznościowa dekoracja. Natomiast 3 października, w czwartek, w bibliotece szkolnej,
o godzinie 10.10 zgromadziły się dzieci z klas OP i I - III wraz z wychowawcami. Wydarzenie to, w naszej szkole, przebiegało pod hasłem: „Głośne czytanie z Gangiem Słodziaków”. Pan dyrektor - Jarosław Kobiec przywitał przybyłe dzieci, wychowawców, a przede wszystkim zaproszonych do głośnego czytania  gości: p. Jadwigę Zapałę – emerytowaną nauczycielkę nauczania wczesnoszkolnego, ks. Stanisława Malca – proboszcza parafii Chełmce oraz Michała Bąka – radnego gminy Strawczyn, reprezentującego społeczność Chełmiec.

Uczniowie, z uwagą i zainteresowaniem, słuchali historii o przygodach mieszkańców leśnej polany:  sarenki Hani, borsuka Bartka, dzięcioła Dominika i nietoperza Nikodema. Interpretacja czytanych tekstów bardzo im się podobała. Dzieci gromkimi brawami podziękowały gościom za przeczytane historie. One też zasłużyły na nagrodę, bowiem umiały odpowiedzieć na każde pytanie, dotyczące przeczytanych historyjek i  śpiewały  piosenki o zwierzątkach, dlatego otrzymały cukierki, zakładki do książek oraz  plansze, w których będą naklejać znaczki- nagrody za codzienne spotkania z książką. Najbardziej wytrwałe w czytaniu  osoby otrzymają nagrodę w postaci maskotki Słodziaka.

Akcję przygotowała i przeprowadziła p. Małgorzata Masłowska.


button_galeria.gif

Przeczytano: 243 razy. Wydrukuj|Do góry