Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

Aktualności

06 czerwca 2019 19:32 | Aktualności

Dzień Sportu Szkolnego.

Dzień 5 czerwca upłynął w naszej szkole  pod znakiem dobrej zabawy i rywalizacji fair play. Dzień Sportu Szkolnego  dostarczył uczniom  wielu możliwości do zaprezentowania  swoich umiejętności i zdolności sportowych w rywalizacjach,  które przygotował dla nich p. Henryk Osmenda oraz p. Małgorzata Dziura.

Uczniowie z klas 0-III dzielnie walczyli o pierwsze miejsca na podium. Po rozgrzewce z wychowawcami, dzieci zmierzyły się w następujących konkurencjach: bieg na czas, skoki z balonem, rzut gumowcem na odległość, rzut kółkiem ringo na stolik, rzut piłką lekarską na odległość oraz przekładanie krążków na czas. Dzięki punktom przyznanym w poszczególnych rywalizacjach po laury sięgnęli: kl. III- Franek Stępień, Gabriela Zapała, kl. II- Dawid Wilczyński, kl. I- Natalia Śliwa, Wojciech Szczerek, a w kl.0 - Benedykt Rowiński i Milena Bożęcka.

Podobne wyzwanie czekało na uczniów z klas IV-VIII. Dzieci wzięły udział w czworoboju lekkoatletycznym, który miał na celu wyłonić mistrza i mistrzynię sportu w tej kategorii wiekowej. Bieg na 60 m, pchnięcie kulą, mostek, stanie na rękach oraz przewrót bokiem stanowiły nie lada wyzwanie, natomiast niewątpliwą przyjemnością dla wszystkich był rzut piłeczką palantową.

Po podsumowaniu punktów okazało się, że mistrzami zostali: Kewin Piotrowski i Monika Kozieł z kl. VII

W  pozostałych klasach najlepszymi lekkoatletami są: kl. IV - Michał Szczerek i Aleksandra Lasek, kl. V - Adrian Pięta i Martyna Szafarczyk, kl. VI - Kacper Drogosz, kl. VIII - Wiktor Zapała i Natalia Zapała.

Ukoronowaniem rozgrywek sportowych był mecz towarzyski rozegrany pomiędzy klasą VII i VIII. Zwyciężyli młodsi! Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców.

 

button_galeria.gif

Przeczytano: 399 razy. Wydrukuj|Do góry