Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

Aktualności

19 maja 2019 22:21 | Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia

Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie

Nauka nauką, ale nie możemy zapominać, że w zdrowym ciele zdrowy duch! Takiej właśnie postawie hołdowały obchody Światowego Dnia Zdrowia przygotowane dla uczniów naszej szkoły przez panie Wiolettę Ciesek i Kazimierę Wozniak.

Hasła propagujące zdrowy styl życia pojawiły się w strategicznych miejscach w szkole, a finałem akcji była inscenizacja przygotowana przez uczniów klasy V i III. W programie telewizyjnym „Zdrowe Chełmce” odbyła się debata na temat zdrowego odżywiania. Pozyskaną wiedzę uczniowie mogli wykorzystać w quizach, zagadkach ala Master Chef oraz krótkich dramach, które były elementami rywalizacji między klasowej. Niespodzianką była konkurencja dla wychowawców, których zadaniem było zdobycie punktów dla swojej klasy.

Zwycięzcami całego turnieju została klasa VIII, która kilkoma punktami wyprzedziła klasę V. Trzecie miejsce na podium zajęła VI klasa, a IV i VII ex aequo - objęły czwartą lokatę. Jednak ta tabela nie miała większego znaczenia, bo okazało się, że jest to kolejność, w której reprezentanci klas mogli wybrać dla swoich koleżanek i kolegów, pyszne i zdrowe, przekąski, które stały się ukoronowaniem Światowego Dnia Zdrowia.

 

button_galeria.gif

Przeczytano: 350 razy. Wydrukuj|Do góry