Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

Aktualności

29 marca 2019 11:51 | Aktualności

Tydzień Kultury Języka Polskiego

      W dniach 11-16.03.2019 roku w naszej szkole odbył się Tydzień Kultury Języka Polskiego. W jego programie przewidziane zostały atrakcyjne konkurencje, których głównym celem było zachęcenie uczestników do pogłębiania wiedzy o języku polskim oraz kulturze i tradycji literackiej naszego kraju.

      W pierwszych zmaganiach  zadaniem uczniów klas IV-VIII  było wykazanie się  znajomością reguł ortograficznych i umiejętnością poprawnego zastosowania ich w praktyce

W  dyktandzie „bieganym”, przygotowanym przez p. Agnieszkę Wilk, najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie: I miejsce - Wiktoria Siedlarz z klasy VII, II miejsce - Patrycja Dylla z kl. IV i III miejsce - Julia Zapała z kl. VIII.

Następnie uczniowie klas: IV-VIII rywalizowali ze sobą w Konkursie Recytatorskim zainicjowanym prze p. Anitę Sawadro. Wzorową dykcją, niezwykłą ekspresją oraz malowaniem słowem jury zachwyciły kolejno: I miejsce- Natalia Stefanowska z kl. V, II miejsce -Laura Fąfara - kl. IV, III miejsce - Martyna Szafarczyk z klasy V

         Na półmetku konkursowych zmagań w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego uczniowie klas IV-VIII konkurowali ze sobą w Konkursie Krasomówczym prowadzonym przez p. Małgorzatę Masłowską. Najlepszymi mówcami okazali się kolejno, następujący uczniowie: Bartosz Ślusarczyk- klasa VI, Konrad Sobczyński- klasa VII, Mikołaj Zapała- klasa VI.

      Kolejne zmagania konkursowe upłynęły w niezwykle miłej atmosferze, gdyż uczniowie klas IV-VIII rywalizowali między sobą w Konkursie Małych Form Teatralnych. Tym razem to publiczność zdecydowała o tym, które przedstawienie podobało się najbardziej. Zdecydowaną przewagą liczby głosów zwyciężyła klasa VII.

Tydzień Kultury Języka Polskiego okazał się wielkim świętem, nie tylko samego języka polskiego, ale przede wszystkim świętem kultury i tradycji naszego pięknego kraju.

Zadaniem przeprowadzonych w tym tygodniu konkursów  było przede wszystkim zachęcanie dzieci do obcowania ze słowem zarówno mówionym, jak i pisanym, a także z tradycjami literackimi na co dzień. Wspólna zabawa słowem z pewnością uatrakcyjniła, jakże żmudny, proces uczenia się języka polskiego.  

 

_dsc0656.jpg

Przeczytano: 351 razy. Wydrukuj|Do góry