Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

Aktualności

31 grudnia 2018 21:55 | Aktualności

Wigilia szkolna.

     W tym roku, uroczysta akademia wprowadzająca nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyła się w czwartek 20 grudnia.

 Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.15 w sali gimnastycznej. Na początku pan dyrektor powitał zaproszonych gości: księdza kanonika Stanisława Malca - proboszcza parafii w Chełmcach, przedstawicieli Prezydium Rady Rodziców na czele z przewodniczącą panią Anną Szczerek, nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów.

W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie klasy czwartej, którzy przygotowali inscenizację pt. „Powitajmy Maleńkiego”, pod opieką pani katechetki – Małgorzaty Masłowskiej. W interesujący sposób przedstawili sceny, które rozgrywały się na tle ubogiej, betlejemskiej stajenki i przypominały o historii narodzin Pana Jezusa. Na scenie pojawiła się Maryja z Dzieciątkiem na ręku w towarzystwie świętego Józefa, nie zabrakło również podstępnego diabła, aniołów, pasterzy i kolędników. Wszystko odbywało się przy pięknym śpiewie szkolnego chóru prowadzonego przez pana Zbigniewa Budzińskiego, który zadbał także o akompaniament i podkład muzyczny. Po przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor i złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Następnie przybyli goście zostali zaproszeni przez pana dyrektora na spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły.

     Natomiast w piątek - 21 grudnia, odbyła się wspólna wigilia szkolna dla wszystkich uczniów. W tym dniu, pan dyrektor zorganizował dla wychowanków naszej szkoły wigilijne spotkanie, które odbyło się na sali gimnastycznej - najpierw dla klas 0-3, a następnie dla klas 4-8. Spotkaniom towarzyszyło składanie najserdeczniejszych życzeń i dzielenie się opłatkiem. Każdy mógł oczywiście skosztować wigilijnych potraw. Spotkanie zakończyło się wspólnym, radosnym śpiewaniem tradycyjnych kolęd.

 

button_galeria.gif

Przeczytano: 284 razy. Wydrukuj|Do góry