Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

Aktualności

08 stycznia 2018 06:27 | Aktualności

Wigilia szkolna

     W tym roku, uroczysta akademia, wprowadzająca nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyła się we wtorek 19 grudnia.

 Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00 w sali gimnastycznej. Na początku pan dyrektor powitał zaproszonych gości: panią Sylwię Kasprzyk- radną gminy Strawczyn, pana Dariusza Raka- radnego gminy Strawczyn, pana Mariana Pieca- sołtysa wsi Chełmce, księdza Stanisława Malca- proboszcza parafii w Chełmcach, a także przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów.

W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie klasy czwartej, którzy przygotowali inscenizację pt. „Przy wigilijnym stole” pod opieką pani katechetki – Małgorzaty Masłowskiej. W interesujący sposób przedstawili sceny, które rozgrywały się wokół wigilijnego stołu i przypominały o historii narodzin Pana Jezusa. Na scenie zaroiło się również od aniołów, pasterzy i kolędników. Wszystko odbywało się przy pięknym śpiewie i dźwiękach kolęd. O akompaniament i podkład muzyczny zadbał pan Aleksander Żmuda. Po przedstawieniu głos zabrał pan dyrektor i złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Następnie przybyli goście zostali zaproszeni przez pana dyrektora na spotkanie wigilijne, w którym wzięli również udział wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły.

     Natomiast w czwartek- 21 grudnia, odbyły się wigilie klasowe. W tym dniu wychowawcy, wraz ze swoimi podopiecznymi, zasiedli do wigilijnych stołów. Spotkaniom towarzyszyło składanie najserdeczniejszych życzeń i dzielenie się opłatkiem. Każdy mógł oczywiście skosztować wigilijnych potraw przy dźwiękach tradycyjnych kolęd i utworów o charakterze świątecznym.

button_galeria.gif

Przeczytano: 531 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: