Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

Aktualności

22 listopada 2017 23:43 | Aktualności

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku, z inicjatywy studentów- braci Briana i Michaela McCormaków, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem, ustanowiono World Hello Day. W Polsce święto obchodzone jest od 2006 roku jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

     21 listopada, po raz kolejny, świętowaliśmy w naszej szkole ten dzień. Był on wyjątkowy- pełen uśmiechów, miłych słów i gestów. Obfitował w różne atrakcje, których inicjatorką i organizatorką była pani Małgorzata Kobiec. Wszyscy uczniowie ubrali się w tym dniu na zielono i mieli przypięte żółte plakietki z symbolem uśmiechniętego słoneczka. Korytarz szkolny został przyozdobiony plakatami, które poprzez swą treść, zachęcały do okazywania sobie życzliwości, a także do uśmiechu na co dzień. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję obejrzeć film ukazujący, jak możemy sobie pomagać i czerpać z tego radość.

Następnie został rozstrzygnięty plebiscyt na najbardziej  życzliwą osobę w każdej klasie. Najwięcej głosów zdobyli następujący uczniowie:

Adam Sideł- kl. I

Natalia Sękowska- kl. II

Patrycja Dylla- kl. III

Natalia Stefanowska- kl. IV

Kacper Drogosz- kl. V

Monika Kozieł- kl.VI

Aleksandra Przepióra- kl. VII

Zwycięzcy plebiscytu otrzymali dyplomy i słodycze. Zostali też nagrodzeni gromkimi brawami.

Ostatnim punktem uroczystości były gry i zabawy w sali gimnastycznej, w których wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Miejmy nadzieję, że przedłużymy ten dzień na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości.

 

button_galeria.gif

Przeczytano: 676 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: