Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

2019/20

Niedziela z Szarlotką

Dnia 22 września 2019r., w niedzielę, Szkolne Koło Caritas  działające przy Szkole Podstawowej w Chełmcach wzięło udział w akcji organizowanej przez parafię Chełmce  pod hasłem: „NIEDZIELA Z SZARLOTKĄ”.  Dzieci wraz z rodzicami upiekły pyszne ciasta, a następnie obdarowywały nim wszystkich po zakończonej mszy świętej o godz.8.00. Parafianie wychodzący z kościoła chętnie częstowali się słodkościami.  Składali też ofiarę na pomoc tym, którym na co dzień brakuje pożywienia. W ten sposób włączyliśmy się w Ogólnopolską akcję „Kromka chleba”.

W akcji uczestniczyło także  Szkolne Koła Caritas ze szkoł: w Brynicy, w Porzeczu, a także
w Oblęgorku.

 Inauguracja akcji POLA NADZIEI

Dnia 2 października 2019 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas: Amelia, Zuzia i Gabrysia,  wraz z opiekunem- panią Małgorzatą Masłowską,  gościli w hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Tego dnia odbyła się uroczysta inauguracja akcji  „Pola Nadziei”. Dziewczynki wystąpiły w podwójnej roli- jako członkinie Szkolnego Koła Caritas, a także występowały na scenie  razem z parafialnym zespołem muzycznym, prezentując swoje umiejętności wokalne podczas liturgii mszy świętej.  Następnie  uczestniczyły w prezentacji związanej z programem działań kampanii POLA NADZIEI na rok 2019/20. Po występach  artystycznych  nastąpiło rozdanie cebulek żonkili, które są symbolem „Pól Nadziei”. Zaproszeni goście, nauczyciele oraz członkowie SKC  wzięli następnie udział w sadzeniu sadzonek kwiatów na rabatach  znajdujących się przy terenie hospicjum.

Cebulki żonkili, które otrzymaliśmy z rąk księdza biskupa Andrzeja Kalety,  zostały zasadzone przed naszą szkołą jako znak włączenia się w kampanię oraz symbol chęci działania na rzecz hospicjum.

 


  

Zbiórka żywności – kolejna akcja Szkolnego Koła Caritas

5 października  2019r., w sobotę, uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: „Paczka dla seniora”.  Akcja zorganizowana została przez Kielecki Bank Żywności. Zadaniem wolontariuszy było zachęcać ludzi do zakupów większej ilości produktów o długim terminie ważności i przekazanie ich do pojemników przy kasach. Przy wyjściu ze sklepu członkowie  koła dziękowali za okazaną życzliwość i wsparcie akcji.

Miejscem naszej zbiórki był supermarket „Gama” na ul. Jagiellońskiej w Kielcach. Pracowaliśmy w  godzinach od 9.00 do 14.00.

Wolontariuszami były dziewczynki z klasy VI: Amelia Przeździk, Natalia Stefanowska, Martyna Szafarczyk, Martyna Stępień.


Wolontariat 2019/20