Przyjazna Szkoła - pracujemy razem jak partnerzy, zachowujemy się jak przyjaciele.

2018/19

Niedziela z Szarlotką – pierwsza akcja Szkolnego Koła Caritas
w roku szkolnym 2018/19.

23 września 2018r., w niedzielę, Szkolne Koło Caritas wzięło udział w akcji organizowanej przez parafię Chełmce  „NIEDZIELA  Z SZARLOTKĄ”.  Dzieci wraz z rodzicami upiekły ciasto, a następnie obdarowywały nim po Mszy św. o godz.17.00. Ludzie, wychodząc z kościoła chętnie częstowali się słodkościami.  Składali też ofiarę na pomoc tym, którym na co dzień brakuje pożywienia. W ten sposób włączyliśmy się w Ogólnopolską akcję „Kromka chleba”.

W akcji uczestniczyło także  Szkolne Koło Caritas ze szkoły w Brynicy, Porzecza i Oblęgorka.Zbiórka żywności – kolejna akcja Szkolnego Koła Caritas

29 września 2018r., w sobotę, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem: „Paczka dla seniora”.  Akcja zorganizowana została przez Kielecki Bank Żywności. Zadaniem wolontariuszy było zachęcać ludzi do zakupów większej ilości produktów o długim terminie ważności i przekazanie ich do pojemników przy kasach. Przy wyjściu ze sklepu członkowie  koła dziękowali za okazaną życzliwość i wsparcie akcji.

Miejscem naszej zbiórki był supermarket „Auchan” na ul. Radomskiej w Kielcach. Pracowaliśmy w  godzinach od 9.00 do 14.00.

Wolontariuszami byli: Kacper Detka, Kozieł Amelia, Biesaga Oliwia, Wilczyńska Aleksandra.

Szkolne Koło Caritas 2018/19